Základem pokojného bydlení je dostatek světla

Jste často podráždění? Trápí vás bolest očí, i když nesedíte většinu času o počítače či televize? Jsou vaše pokoje pochmurného rázu, přestože interiér je sebehezčí? Tak v tom případě rozhodně čtěte dále! Ač se to nezdá, mnohdy je řada uvedených problémů způsobena především jedním faktorem. Tím je špatné osvětlení, které se přitom podepisuje nejen na vzhledu místnosti, ale také na zdraví a psychice člověka, což jistě nepřispívá k pohodlnému a krásnému bydlení, které bychom si přáli.
 


 
Světlo má úžasnou moc osvětlit prostory a dodat jim života, což je nejlépe videlné v letních měsících, kdy slunečních paprsky pronikají i do lidských obydlí, zkrášlují, co se dá, a bydlení v tomto období je proto opravdu nádherné, a to samo o sobě.
 
Abychom si alespoň částečně mohli světla užít po celý rok, je vhodné okna zakrývat s rozumem, což znamená, že bychom se měli vyvarovat hustých záclon, neměli bychom neustále stahovat žaluzie či rolety, a také je vhodné v blízkosti oken nestavět žádný nábytek, který by bránit světlu v pronikání dále do místnosti.
 
Pokud ale bydlíme ve městě, kde jsme obklopení dalšími domy a světlo se k nám moc nedostane, tak nám tyto aktivity nejspíš moc nepomohou. Přesto se však můžeme pokusit zlepšit alespoň v letních dnech přísun světla, a to otevřením oken, protože nejlépe se místnost rozzáří, když světlo má přímou cestu. A poté věřte, že budou lepší nejen prostory, ale i vaše nálada. Světlo totiž prozáří pokoj i duši. A to zadarmo!
 
Pokud tedy chcete harmonické bydlení, bez investic a navíc s podporou zdraví, tak je cesta jednoduchá. Dbejte na dostatek světla, a to bude jistě minimálně dobrý základ. Když k tomu pak přidáte květiny v místnostech a vhodné barvy výmalby, tak to můžete dotáhnout jen k dokonalosti.

 
Přečtěte si více
 

Kancelářský trh v Praze a Varšavě rychle roste, v Bratislavě méně

Realitní trh s kancelářemi neroste v Bratislavě tak výrazně jako v jiných středoevropských hlavních městech. Zatímco v č...

Kancelář kdekoliv na světě? Žádný problém.

Kanceláře k pronájmu dnes nabízí každá realitka. Téměř žádná realitní kancelář vám však není schopna poskytnout kancelář...

Rezidence Nikoly Tesly

Pokud někdo touží po komfortním a moderním bydlení s nádechem stylu první poloviny 20 století, nechť se zajímá o víc...

Doporučiť inzerát

Email Agent

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich