Vývoj cen bytů a nemovitostí v Plzni

Po krátké prázdninové odmlce, nastal opět nový příliv bytů. I když se může zdát, že jsou na podzim nabídkové ceny poněkud nadhodnocené, není tomu tak. Tento dojem vzniká v souvislosti s přílivem nových nemovitostí. Ve skutečnosti má vývoj cen bytů v Plzni stále spíše klesající anebo stagnující tendenci (to se liší od dané lokality).
 


 
Vývoj cen bytů i domů velice významně ovlivňuje hospodářská situace, snížení průmyslové výroby, a také zvýšení nezaměstnanosti. Klesající trend cen bytů proto ani v Plzni stále neustal.
 

Byty Plzeň

Ceny bytů v Plzni se nejvýrazněji propadly v roce 2008, kdy pokles prodejních cen představoval dokonce až 20%. Následující roky 2009 – 2011 se pak vývoj cen sice postupně stabilizoval, ale i přes původní pesimistické vyhlídky a zvýšenému DPH jejich setrvalý pomalý pokles neustal. Poslední statistická čísla hovoří o 4,7% procentním propadu prodejních cen bytů oproti cenám bytů z roku 2011.
 

Reality Plzeň

I když je v současné době cena bytů velice výhodná, momentálně je větší zájem spíše o pronájem. Cena současných bytů v Plzni se pohybuje okolo 20 – 30 000 za metr čtvereční (v panelových stavbách). Cena se samozřejmě odvíjí od lokality, stavu domu a bytu.
 
Ceny bytů nejvíce klesají tam, kde jsou nabízeny staré panelové byty, které nebyly rekonstruované a kde domy nebyly doposud revitalizovány. Ceny bytů však poklesly i u novostaveb. Nejvíce stagnují ceny bytů v oblasti dálnice D5. Největší zájem je o byty Plzeň, které jsou umístěné v centru, na jihu Plzně anebo v části Slovany. Naopak nejmenší zájem je o byty v Lochotíně a ve Vinicích. Právě v těchto lokalitách se dá proto očekávat největší propad cen. Reality Plzeň tak mohou přijít s dost zajímavými nabídkami realit.
 

Nemovitosti Plzeň

Ceny nemovitostí v Plzni, na rozdíl od cen bytů, zas až takový významný pokles nezaznamenaly. Jejich cena spíše naopak mírně vzrostla. Nárůst však není nikterak markantní, a proto statistiky uvádějí, že ceny za domy Plzeň stagnují. O nemovitosti v Plzni je ale stálý zájem.

 
Přečtěte si více
 

Kubelíkova - novostavba v Praze 3

Novostavby v Praze 3 jsou z obecného hlediska velmi žádaným prvkem v rámci poptávky po lukrativním bydlení. Aktuálně se ...

Bude hyzdit Žižkov obří projekt společnosti Discovery Group?

Nákladové nádraží Žižkov je kulturně historickou pražskou památkou, která se má stát další obětí nevzhledné megaloma...

Vyberte si z plzeňských bytů

Hledáte byt v Plzni k prodeji či pronájmu? Jde o velké město s bohatou nabídkou nemovitostí. Vyberete si, ať už preferuj...

Doporučiť inzerát

Email Agent

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde