Vývoj cen bytů a nemovitostí v Plzni

Po krátké prázdninové odmlce, nastal opět nový příliv bytů. I když se může zdát, že jsou na podzim nabídkové ceny poněkud nadhodnocené, není tomu tak. Tento dojem vzniká v souvislosti s přílivem nových nemovitostí. Ve skutečnosti má vývoj cen bytů v Plzni stále spíše klesající anebo stagnující tendenci (to se liší od dané lokality).
 


 
Vývoj cen bytů i domů velice významně ovlivňuje hospodářská situace, snížení průmyslové výroby, a také zvýšení nezaměstnanosti. Klesající trend cen bytů proto ani v Plzni stále neustal.
 

Byty Plzeň

Ceny bytů v Plzni se nejvýrazněji propadly v roce 2008, kdy pokles prodejních cen představoval dokonce až 20%. Následující roky 2009 – 2011 se pak vývoj cen sice postupně stabilizoval, ale i přes původní pesimistické vyhlídky a zvýšenému DPH jejich setrvalý pomalý pokles neustal. Poslední statistická čísla hovoří o 4,7% procentním propadu prodejních cen bytů oproti cenám bytů z roku 2011.
 

Reality Plzeň

I když je v současné době cena bytů velice výhodná, momentálně je větší zájem spíše o pronájem. Cena současných bytů v Plzni se pohybuje okolo 20 – 30 000 za metr čtvereční (v panelových stavbách). Cena se samozřejmě odvíjí od lokality, stavu domu a bytu.
 
Ceny bytů nejvíce klesají tam, kde jsou nabízeny staré panelové byty, které nebyly rekonstruované a kde domy nebyly doposud revitalizovány. Ceny bytů však poklesly i u novostaveb. Nejvíce stagnují ceny bytů v oblasti dálnice D5. Největší zájem je o byty Plzeň, které jsou umístěné v centru, na jihu Plzně anebo v části Slovany. Naopak nejmenší zájem je o byty v Lochotíně a ve Vinicích. Právě v těchto lokalitách se dá proto očekávat největší propad cen. Reality Plzeň tak mohou přijít s dost zajímavými nabídkami realit.
 

Nemovitosti Plzeň

Ceny nemovitostí v Plzni, na rozdíl od cen bytů, zas až takový významný pokles nezaznamenaly. Jejich cena spíše naopak mírně vzrostla. Nárůst však není nikterak markantní, a proto statistiky uvádějí, že ceny za domy Plzeň stagnují. O nemovitosti v Plzni je ale stálý zájem.

 
Přečtěte si více
 

Levnější byty hledejte v okrajových částech Prahy, centrum je nejdražší

Pořídit si v Praze nemovitost, to chce disponovat nejen dostatečnými finančními zásobami, ale také mít přehled o tom, ja...

Nové byty v Plzni

Plzeň je městem, které dokáže nabídnout všem potencionálním zájemcům komfortní bydlení s vyššími nároky, ale i poskytnou...

Nové bydlení v Praze

Nejste spokojeni se svým starým bytem? Zajímáte se o investici do nových bytů v Praze 8? Hledáte nové možnosti bydlení? ...

Doporučiť inzerát

Email Agent

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde