Jak vymalovat byt

Rozhodli jsme se, že vymalujeme celý byt a tak bychom měli mít jasno, jakými barvami a hlavně musíme mít nějakou strategii. Malování samo o sobě není zase tak obtížné, ale mnoho lidí nemá rádo spíše přípravné práce kolem. Navíc úklid po malování je jednou z činností, které nemá v oblibě asi nikdo.

Správná volba barvy a příprava

Určitě si představujeme na stěnách svého bytu barvy, které nám interiér dokonale rozjasní a oživí. V případě, že by stěny potřebovaly ještě kosmetické úpravy, je třeba tyto práce provést samozřejmě dříve, než začneme se samotným malováním. Pokud bychom toto neprovedli, výsledná práce by byla zbytečná, protože by byly vidět všechny nedostatky. Odstranit je třeba tedy starou malbu, různé díry a stěnu je také třeba napenetrovat, aby malba dobře držela.

Paleta odstínů

Vymalovat si byt nejrůznějšími barvami vlastně vystihují naše pocity a náš vkus. Pokud se nám líbí modrá, vymalujme si pokoj modrou, pokud žlutá, vymalujme si pokoj žlutou. Řídit se svým úsudkem je nejlepší možná volba, protože v bytě budeme bydlet my a ne naše kamarádka, která nám radí, že by bylo lepší vymalovat stěny zelenou. Musíme se cítit především příjemně.

Modrá – je velmi oblíbenou barvou, navozuje pocit svěžesti, čistoty a klidu. Je to pohodová barva, která ve světlých odstínech zvětšuje prostor, v tmavých bychom ji měli použít pouze minimálně. Hodí se zejména do pracoven, protože podporuje soustředění a do ložnic, protože uklidňuje.

Zelená - u této barvy vždy záleží na tom, zda zvolíme teplý nebo studený odstín. Vzhledem k tomu, že má uklidňující vlastnosti, je vhodná téměř do každé místnosti, zejména pak do ložnic, obýváků i pracoven. Je to barva přírody a člověk se v takto vymalovaném pokoji cítí dobře.

Fialová – je velmi tajemná barva, která není příliš oblíbená, ale pokud se nám podaří najít správný odstín a kombinaci barev a doplňků, může být fialová velmi inspirativní a příjemná. Musíme ale dávat trochu pozor,protože u některých jedinců může vyvolávat spíše depresivní nálady.

Hnědá – velmi oblíbené odstíny hnědé jsou například skořicová nebo kávová a přesně tyto tóny se hodí například do pracoven, ložnic, chodeb. V současné době je tato barva a její podobné odstíny velmi oblíbené a společně s určitými doplňky tvoří dokonalou harmonii.

Královna mezi barvami – bílá

Bílá barva se opět stala velmi módní a oblíbenou, protože příliš mnoho barevnosti v našem bytě spíše působí chaoticky. Tato barva působí něžně, čistě až andělsky a můžeme ji použít téměř do každé místnosti, kde nám ji vlastně prosvětlí. Lze ji v podstatě kombinovat s jakoukoliv jinou barvou a navzájem se doplňovat. Opticky také prostor zvětší.

Spolehlivá malířská firma

Určitě bychom si ale měli dopředu rozmyslet, zda budeme malovat sami nebo si na tuto práci objednáme profesionální malířskou firmu. Pokud máme chuť do práce,můžeme si vše zařídit svépomocí. Vyklidit místnost, nachystat na podlahu krycí fólii, namíchat barvu a pomalu začít s prací. Samozřejmě musíme počítat s tím, že nás to bude stát trochu úsilí a námahy, ale každá snaha se cení. malířské firmy se o všechny tyto práce postarají, poradí nám s výběrem vhodného odstínu a dokonce si po sobě i uklidí, což je velké plus.

 
Přečtěte si více
 

Byty na pronájem Plzeň

2+kk byt pronájem Plzeň - Bolevec, 32m2. Popis: Pronájem bytu 2+k o rozloze 32 m2. Byt se nachází na 1.NP 8-patrového by...

Jak pronajmout byt

Vlastníte volný byt? Chcete jej výhodně zpeněžit? Uvažujete o jeho pronájmu? Jak takový pronájem zrealizovat? Využít slu...

Jak na pokládku dřevěné podlahy v domě

Pokládka dřevěné podlahy vyžaduje v určitých směrech odborníka, ač se to nezdá, jde totiž o technologicky komplikov...

Doporučiť inzerát

Email Agent

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat