Úvěr ze stavebního spoření může pokrýt koupi nemovitosti, ale také rekonstrukce

Stavební spoření je oblíbený finanční produkt především na základě podpory od státu. Mimo to však nabízí i další možnosti, jak rychleji a snadněji dosáhnout na vlastní bydlení, lze si v rámci něho vzít speciální úvěr. Než však takové rozhodnutí učiníte, měli byste znát všechny podmínky, které se k úvěru ze stavebního spoření vztahují.
 


 
Úvěr je vhodný pro všechny, kteří touží po vlastním bytě či domě, ale nemají dostatek vlastních prostředků. Je dostupnější variantou klasické hypotéky, na druhé straně se zpravidla nejedná o milionové částky. Úvěr se často využívá i na rekonstrukce bydlení a modernizace stávajícího vybavení.
 

Podmínky úvěru

Základem je tedy uzavřená smlouva o stavebním spoření. Alespoň dva roky je potřeba spořit. Dále je nutné mít naspořeno zhruba okolo 40 až 60 % cílové částky, na kterou bylo stavební spoření zřízeno. Taktéž musíte dosáhnout konkrétního ukazatele zhodnocení, ten je u jednotlivých finančních institucí různý, stejně jako parametry k poskytnutí úvěru.
 

Charakteristika úvěru ze stavebního spoření

Co se týče samotného produktu, liší se od běžné hypotéky nejen cílovou částkou, která bývá průměrně 500 až 800 tisíc (bez jištění, vyšší částky se řeší zástavním právem na nemovitost), ale třeba také způsobem čerpání.
 
Některé instituce nabízí možnost vyčerpat poskytnuté peníze naráz, nebo postupně v určitém časovém horizontu. Úrok se pohybuje od 2,9 do 3,7 %, využívá se fixace. Nastavené splátky můžete měnit, a tak i zkrátit dobu splácení. Jelikož se jedná o doplněk k již založenému produktu, nemusíte prokazovat své příjmy. Mimo to můžete úvěr postoupit i někomu blízkému. Také pamatujte na to, že účel použití peněz budete muset spořitelně dokládat.
 
Doba splácení se liší na základě mnoha parametrů, zpravidla se pohybuje okolo 8 či 10 let. Jestliže se vám podaří úvěr splatit dříve, nemusíte se obávat sankcí.

 
Přečtěte si více
 

Bouráme bytové jádro

Při úvahách o rekonstrukci kuchyně a koupelny si musíme položit několik základních otázek. A pokud se skutečně rozhodnem...

Luxusní byty a bydlení v přírodě – Praha Hostivař

Rádi bychom Vám představili unikátní bytový projekt s nabídkou nadstandardního bydlení v novostavbách na Praze 10 - by...

Bydlení Vinoř - Praha 9 - Vinoř

Ani se tomu nechce věřit, ale v i dnešní době je možné užívat si bydlení v luxusním domě a pořídit si jej za...

Doporučiť inzerát

Email Agent