Stěhování bez zbytečného stresu

stěhování Brno

Stěhování představuje v mnoha směrech i trochu nervozity a stresu. Aby stres právě ze stěhování nezabíjel veškerou radost ze života na novém místě, musíme tento proces řádně zorganizovat a naplánovat. Také se musíme rozmyslet, zda budeme potřebovat pomoc profesionální stěhovací firmy nebo si vše uděláme sami.

Stěhováci

Nejjednodušší způsob, jak si vybrat spolehlivou stěhovací společnost, je prostřednictvím doporučení přátel a poměrně banálního vyhledávání na internetu. Služby ale nabízejí také soukromí dopravci s většími dodávkami . Jedná se o levnější variantu, ale rizika jsou zde vyšší. Vůz, kterým stěhovací firma disponuje, by měl nejen odpovídat množství nákladu, pokud jde o kapacitu, ale také být připravena na stěhování celkově. Je potřeba nábytek upevnit, přepravovat v dostatečně velkém prostoru aj.
Pokud jsme se rozhodli pro služby stěhovacích firem, musíme si ji objednat s dostatečným předstihem. Poptávka po těchto službách je vysoká a tak by v případě, že budeme váhat, firma nemusela mít volný termín, který potřebujeme.

Nabízené služby stěhovacích společností

Před podpisem smlouvy bychom si ale měli řádně přečíst podmínky. Může se totiž stát, že nám stěhováci sice veškerý majetek naloží do auta, ale na místě určení jej nevynesou do třetího patra jen z důvodu, že tyto služby nejsou zahrnuty ve smlouvě. Bohužel i takové případy se stávají a tak důvěřuj, ale prověřuj. Mezi standardní služby stěhovacích společností patří také demontáž velkého nebo těžkého nábytku a jeho následná montáž v novém bytě. Měli bychom ale také upozornit stěhováky na to, že máme velký klavír, skříň nebo cennou sbírku, na kterou se musí dávat obzvlášť pozor. Vyhneme se tak případným nepříjemnostem v podobě znehodnocené sbírky nebo nábytku.

Stěhování na míru

I tato služba se v posledních letech stala velmi oblíbenou. jde zejména o služby, kdy majitelé nemají dostatek času například z pracovních důvodů, ale přesto se potřebují přestěhovat. Pokud takovou firmu oslovíme, můžeme se stoprocentně spolehnout na to, že večer už můžeme sedět u televize a pít kávu v novém bytě, protože vše budeme mít díky stěhovací společnosti vše hotovo. Stačí si předem dohodnout podmínky a naše požadavky, předat informace a klíče a hotovo.

Balením stěhování začíná

Balit musíme, protože pokud nebudeme na tuto skutečnost připraveni, budeme zbytečně ve stresu a časové tísni. Pokud si neobjednáme u stěhovací firmy služby od A – Z , musíme s balením začít co nejdříve. Musíme si obstarat obalový materiál, jako jsou kartonové krabice, bublinkové fólie a jiný materiál potřebný pro pohodlné stěhování. Dobrým tipem je, že bychom si měli všechny krabice měli popsat. Určitě není zrovna příjemné, hledat v novém bytě něco, co nutně potřebujeme a nemůžeme to najít jen z toho důvodu, že jsme si nepopsali krabice a bedýnky.

Stěhování je také tak trochu generální úklid. Najednou zjistíme, že na dně skříně byla ta krabice z věcmi, které již dávno vyšly z módy nebo ve sklepě máme staré harampádí ještě po babičce. Doporučujeme rozhodně nebalit, je to zbytečná činnost a navíc tyto věci zabírají místo jiným, potřebnějším věcem pro život.

 
Přečtěte si více
 

Levnější byty hledejte v okrajových částech Prahy, centrum je nejdražší

Pořídit si v Praze nemovitost, to chce disponovat nejen dostatečnými finančními zásobami, ale také mít přehled o tom, ja...

Nové bydlení v Praze

Nejste spokojeni se svým starým bytem? Zajímáte se o investici do nových bytů v Praze 8? Hledáte nové možnosti bydlení? ...

Krycí plachty na zahradní bazén

Součástí každého domu nebo zahrady je dnes určitě pergola, altánek nebo terasa, která dokonale zapadá do naší zahrady a ...

Doporučiť inzerát

Email Agent

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat