Soukromí na balkóně

Ať vám sousedé nečumia do hrnců. Když chcete na svém balkoně či terase získat více soukromí, nemusíte je hned zasklívat nebo skrývat za obří satelit. Pomocí květinové stěny, paravánu nebo markýzy si léto venku začnete užívat znovu naplno! Časy, kdy se v paneláku všichni znali jménem, ​​jsou pryč. Život nabral na obrátkách, lidé se stěhují z podnájmu do podnájmu, z bytu do domu a už si nestíháme pamatovat ani jejich tváře. Všichni jsme se více uzavřeli a chráníme si své soukromí. Pokud vás tato anonymita a zkoumavé pohledy sousedů z celého sídliště vyhnali z balkonu dovnitř, poradíme vám, jak se na něj můžete ve velkém stylu znovu vrátit … A možná je to i cesta, jak nápaditým řešením přes balkón znovu poznat své sousedy!
 


 


 
Tip: Pokud hledáte reality Zlín bez realitky klikněte na RealityZlin24.eu.
 
Závoj z květin
 
Na strop balkonu přichyťte pevné lanko a povešajte něj závěsné květináče s táhlý rostlinami, např.. muškáty. Čím více se rozrostou, tím hezčí přirozenou clonu získáte. Pro lepší manipulaci povešajte květináče na háčky. Během špatného počasí je snadno sundáte na zem nebo posunete ze strany na stranu. (Foto nahoře)

Na střeše
 
Majitelé balkónů na nejvyšším patře ze své ptačí perspektivy řeší jen jedno – otevřené zábradlí. Jen co ho zakryjete, před sebou uvidíte už jen vrcholky stromů a oblohu. Použít můžete pevnou látku, kterou pomocí nýtů přichyťte ke konstrukci zábradlí. Oblíbeným řešením je také roleta z rákosu, ta však nemá dlouhou životnost.
 
Prodyšný a skladný
 
Zdřímni si v rámci odpolední siesty na lehátku za prodyšnou zástěnou. Její rám si snadno vyrobíte z desek, vyplnit ji můžete látkou s květinovým vzorem nebo jemnou záclonkou, která jí dodá romantický nádech. Balkonová zástěna by neměla být příliš široká a těžká, aby se s ní snadno manipulováno a dostali jste ji balkónovými dveřmi dovnitř. Ti šikovnější mohou pomocí pantů pospojovat několik rámů a vyrobit si promyšlený paraván s více skladným křídly.
 
Brzy na viděnou!
 
Najdou se byty, které nemají balkony oddělené pevnou neprůhlednou příčkou. Můžete ji nahradit větší skříňkou s květinami nebo použít skládací paraván. Ten by měl být dostatečně stabilní, aby při větším nárazu větru nespadl a způsobil více škody než užitku.
 
NAJDĚTE SVŮJ STÍN
 
Na vysunuté terase si můžete vytvořit útočiště před sluncem pomocí speciální plachty, kterou upevněte ke stěně. Klasický polohovatelný slunečník nikdy nezklame, jeho velkou výhodou je široký výběr barev a výhodná cena. Výsuvná markýza je příjemným zpestřením slunečních dní, na druhé straně však jde o finančně náročné řešení.

 
Přečtěte si více
 

Test realitních portálů

Koupili jste si byt v Pardubicích? Chcete jej pronajímat? Nevíte, kde je co nejlépe inzerovat? Využijte náš test nejpove...

Kancelář kdekoliv na světě? Žádný problém.

Kanceláře k pronájmu dnes nabízí každá realitka. Téměř žádná realitní kancelář vám však není schopna poskytnout kancelář...

Bydlení Vinoř - Praha 9 - Vinoř

Ani se tomu nechce věřit, ale v i dnešní době je možné užívat si bydlení v luxusním domě a pořídit si jej za...

Doporučiť inzerát

Email Agent

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain