Rekonstrukce bytu si žádá kvalitní úklid prostor

Zrekonstruované byty jsou mnohdy vizuálně kvalitně provedené, ale velmi často se stává, že vzniklý prach neodstraníte hned na poprvé, ale je třeba provést několik čištěné za sebou, aby byla kvalita čištění přijatelná. Firmy provádějící rekonstrukce ve většině případů základní postavební úklid provedou, ale pokud se jedná například o rekonstrukci částečnou s tím, že některé místnosti jsou obyvatelné, je úklid těchto místností ještě složitější. Prachové částice se dostanou do těchto plně vybavených místností i malými skulinkami a je třeba provést odstranění prachu z kompletního vybavení včetně elektroniky.

Mnoho z Vás si jistě myslí, že pro kvalitní odstranění prachu a nečistot z koberců a čalounění postačí pouze odsátí klasickým vysavačem na suché vysávání, opak je ale pravdou. Suché čištění koberců a sedaček nikdy neodstraní zcela kvalitně všechen usazený prach a především hloubkové nečistoty. Nutné je využít mokré čištění, to ale vždy za pomoci kvalitního stroje na mokré čištění a především za pomoci kvalitních čistících přípravků bez bělidel a zesvětlovačů.

Na mokré čištění je ideální si pozvat profesionální firmu, ceny jsou v dnešní době sraženy na minimum a čištění od profesionála často vychází finančně velmi podobně jako kdybyste koberec či čalounění čistili svépomocí. Navíc ušetříte čas a výsledný efekt bude razantnější. Mokré čištěn provádí pouze specializované firmy a na jeho průběh jsme se zeptali odborníků z jedné z nich – společnosti Čištění koberců Praha.

Základem je vždy kvalitní stroj, který má turbínu dostatečně výkonnou na to, aby směs prášku a vody z koberce kvalitně odsála. Stroj je vybaven čerpadlem, které obstarává nastřikování čisticí směsi do tkaniny a turbínou která vodu odsává. Disponuje rovněž nádobami na čistou a znečištěnou vodu, vše obvykle v objemu 8-10 litrů.
Mokré čištění na první pohled vypadá jako čištění suché, protože voda je natřikována postupně a hned jak se z vlákna odráží tak je nasávána zase zpět. Rychlost mokrého čištění je sice pomalejší, ale laik si může oba druhy poměrně snadno splést. Po čištěné ploše by se nemělo cca 4 hodiny šlapat, pokud to je nutné, tak pouze v přezůvkách (čistých). Pokud máte jakékoliv dotazy tak je možno kontaktovat zákaznickou linku firmy čištění koberců Praha, dotazy budou zodpovězeny na odborné úrovni.

 
Přečtěte si více
 

Bouráme bytové jádro

Při úvahách o rekonstrukci kuchyně a koupelny si musíme položit několik základních otázek. A pokud se skutečně rozhodnem...

Oprava betonové podlahy s profesionály

Betonová podlaha má mnoho výhod, včetně nízkých nákladů na stavební materiál a práci, délky provozu a odolnosti vůči vně...

Jak je to s potřebou renovace parket?

Parketová podlaha se dá považovat za určitou klasiku. Oba typy – jak voskované, tak lakované - potřebují pro svůj svěží ...

Doporučiť inzerát

Email Agent