Oprava betonové podlahy s profesionály

Betonová podlaha má mnoho výhod, včetně nízkých nákladů na stavební materiál a práci, délky provozu a odolnosti vůči vnějším faktorům. Během používání se betonový povrch může změnit a ztratit rovnoměrnost a můžeme zpozorovat dokonce praskliny.

Jak takové problémy odstranit?

Určitě existuje několik způsobů,jak dobře můžeme takovou betonovou podlahu dobře opravit. Uvádíme několik pracovních kroků, díky kterým lze betonové podlahy opravit. je také třeba ale vědět, v jakém rozsahu poškození podlaha je. Pokud se jedná jen o pár maličkostí, můžeme si troufnout podlahu opravit sami. Pokud ale podlaha vykazuje velké problémy, praskliny, prašnost, je třeba povolat odborníky. Ti dobře vědí, jak problémy vyřešit.
Pomocí diamantového kotouče je potřeba udělat asi 2 cm hluboký říz, zejména kolem problémové oblasti. Poškozenou oblast betonové podlahy musíme odstranit a pomocí průmyslového vysavače očistit povrch od prachu. Poté naneseme epoxidový základní nátěr. Po úplném zaschnutí a ztuhnutí opravné hmoty je potřeba oblast zbrousit. V případě, že hloubka poškozené oblasti je více než pět centimetrů, měly by být opravné kroky i v několika vrstvách.

Spolehlivost a profesionalita odborných firem

Na trhu služeb dnes můžeme najít mnoho odborných firem, které mají letité zkušenosti a také disponují kvalitním nářadím, které ke své práci potřebují. Pracovat je potřeba například s frézkou a ruční řezačkou, potřeba je i průmyslový vysavač, válečky a kartáče, ale také úhlová bruska s diamantovým nástavcem.

Příčiny nedokonalostí betonových podlah

Trhliny v betonu se objevují dost často. K tomu dochází z různých důvodů. Například v důsledku opotřebení materiálu, zvýšeného zatížení nebo nesprávného použití materiálu. Je však možné takový problém, jakým je popraskaná betonová podlaha, opravit. Aby se prasklá betonová podlaha správně připravila na plánovanou opravu, musí být nejprve očištěna a zbavena nedokonalostí či zbytků betonu. Různé nedostatky v betonových podlahách, vyžadují také různý přístup. Hlavní ovšem je správná volba materiálu, při kterých se musejí pracovní postupy mnohdy kombinovat.

Prašnost betonové podlahy

Jedním z nedostatků betonových podlah je její prašnost, která je způsobena především postupná degradace povrchu podlahy. Příčinou je většinou mechanické zatížení. Betonová směs v tomto případě nebyla kvalitní a beton se po určité době drolí a stává se prašným.
Jestliže ovšem betonová podlaha vykazuje značné poškození a to nejen její prašnost, ale i větší trhliny, nebo v případě, že beton je již hodně starý, je potřeba jej kompletně odstranit a nahradit novým. Zásadou tady je, že na poškozený beton se položit beton nový nemůže. Ničím bychom si totiž nepomohli a naopak bychom si přidělali další práci.

Stavební chemie

Na opravu betonové podlahy také potřebujeme určité druhy stavební chemie. Mezi moderní prvky stavební chemie patří zejména různé tmely, které představují pro laika opravnou hmotu, která má samozřejmě kvalitní a speciální složení, přímo pro opravu betonových podlah.

 
Přečtěte si více
 

Úvěr ze stavebního spoření může pokrýt koupi nemovitosti, ale také rekonstrukce

Stavební spoření je oblíbený finanční produkt především na základě podpory od státu. Mimo to však nabízí i další možnost...

Vybíráme moderní plovoucí podlahu

Koupili jste si nový dům? Rádi byste zrenovovali podlahu? Hledáte vhodný materiál? Plovoucí podlahy jsou již dnes napros...

Rekonstrukce bytu si žádá kvalitní úklid prostor

Zrekonstruované byty jsou mnohdy vizuálně kvalitně provedené, ale velmi často se stává, že vzniklý prach neodstraníte hn...

Doporučiť inzerát

Email Agent

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain