Módní trendy v malování

Jestliže chceme nějakou změnu a inovaci ve svém domě nebo pokud toužíme alespoň po vhodném a vkusném vymalování obývacího pokoje, můžeme se spolehnout na své vlastní síly a vymalovat si vše podle svých představ nebo se můžeme obrátit na profesionální tým malířské firmy. Obě varianty jsou jistě aktuální a záleží jen na nás, jak se k tomu postavíme. Musíme mít ovšem ucelenou představu o tom, jak si vlastně vymalování místnosti představujeme a co je našim přáním.

Klasická metoda malování stěn

Pokud víme, jakou barvou bychom chtěli místnost vymalovat, můžeme například provést zdůraznění jednoho úseku stěny nebo dokonce celé stěny. Nyní je to módní trend a existují prakticky dvě možnosti: výběr stěny ve stejné barvě, ale intenzivnější nebo jiná barva bude na stěně druhé.Tato metoda je oblíbená pro jednoduchost, ale zároveň pro moderní styl. Tyto kontrasty jsou dobré v chodbách, obývacích pokojích,ale i v dětském pokoji. Pro ložnici je lepší zvolit méně intenzivní odstíny. Pomocí této metody můžete snadno vybrat libovolnou oblast v místnosti, například místo pro televizi, pracoviště, šatnu atd.

V oblibě jsou i pruhy

Pruhované stěny představují další zajímavou designovou techniku, která vyžaduje pečlivé studium. Stojí za to použít tuto metodu pro jednu nebo dvě stěny a povinné opakování barevné řady pruhů v dalších detailech interiéru. Pásy mohou být vertikální i horizontální, každý má svůj vlastní vizuální efekt. Zajímavé je získání kombinace lesklých a matných proužků stejné barvy.

Příprava stěn a malování

Takže projekt je vybrán, barva je zakoupena, můžeme se pustit do práce. Začneme tím, že co nejvíce uvolníme přístup ke všem povrchům, které potřebujeme natřít. Nábytek posuneme nebo úplně vyklidíme z místnosti. Musíme odstranit starou barvu, tapetu, omítku. Potom pomocí špachtle je potřeba zarovnat povrch stěny, například pomocí tmelu. Jde zejména o praskliny, dírky nebo drážky. Po konečném zaschnutí tmelu se stěna musí do hladka vybrousit, aby povrch byl dokonale hladký a připraven tak na nátěr barvy.

Malování

Můžeme malovat válečkem nebo stříkací pistolí ve 2-3 vrstvách. Každá následující vrstva by měla být kolmá na předchozí. První vrstva je nahoru – dolů, druhá zprava – doleva. Tato technika umožňuje dosáhnout stejnoměrné aplikace a vyhnout se skvrnám. Barva by neměla být velmi tekutá nebo naopak velmi hustá.
Vždy je potřeba používat i krycí pásku pro jasné okraje a malování složitých obrysů. Objemové dekorační prvky jsou malovány po etapách, počínaje vnitřními prvky a pohybem k vnějším.
Kombinace několika odstínů je následující. Musíme označit okraje proužků tužkou a nalepit na ně papírovou pásku. Máme tak přehled o tom, kde začíná jiný odstín a navíc budeme mít vše pod kontrolou.

Vlastnosti nástěnné malby v koupelně a v kuchyni

Tyto místnosti spojuje jedna věc – vysoká vlhkost a potřeba pravidelného mokrého čištění povrchů. Je vhodnější použít akrylové barvy s fungicidními aditivy. Lesklý odstín je vhodnější než matný,ale za předpokladu dobře připravených povrchů.

Pokud máme doma cihlovou zeď, čas od času je nutné vymalovat i takový druh stěny. Cihla sama o sobě velmi krásná a estetická. Hlavní problém spočívá v heterogenitě zdiva, spoje prasknou v průběhu času a špatně drží barvu. K tomu jsou všechny tyto spoje předem vyplněny cementem a sádrou. Je třeba i takovou zeď očistit a připravit na malování.Základní nátěr je povinný, vyplňuje všechny póry a váže roztok v mezerách, zlepšuje tak přilnavost nátěru.

 
Přečtěte si více
 

Jak zařídit obývací pokoj s fantazií

Obývací pokoj je obytný prostor, v němž trávíme nejvíce času. Je srdcem, duší i vizitkou celé rodiny. Tato místnost bývá...

Betonové podlahy, strojně hlazené betony

Beton je materiál využíván ve stavebnictví několik století a je osvědčeným materiálem, jeho velkou výhodou je snadná př...

Čištění koberců Praha

Potřebujete vyčistit koberec nebo čalounění? Hledáte slušnou a spolehlivou nabídkou těchto služeb? Vyzkoušejte nás. Co n...

Doporučiť inzerát

Email Agent

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat