Levnější byty hledejte v okrajových částech Prahy, centrum je nejdražší

Pořídit si v Praze nemovitost, to chce disponovat nejen dostatečnými finančními zásobami, ale také mít přehled o tom, jak se v jaké lokalitě pohybují ceny. Chcete-li ušetřit, pak se rozhodně vyplatí porozhlédnout se spíše mimo centrum. Nemovitosti na okraji města vám mohou ušetřit až stovky tisíc korun oproti těm s výhodnější polohou. Proč tomu tak je?
 


 
Mít vše potřebné v docházkové vzdálenosti, po tom touží mnozí lidé hledající ideální bydlení. Jenže za takový komfort si musí připlatit. V konečné ceně se však nepromítají jen výhody plynoucí z umístění bytu v srdci města, ale také nová územní vyhláška. Ta pojednává o povinnosti zřídit společně s bytovou jednotkou i garážové stání.
 

Ceny bytů zvýšila nová vyhláška

O vyšší ceně bytů v rámci centra Prahy rozhodla vyhláška Hlavního města Prahy o povinných garážových stáních. “Jedno takové stojí zhruba 250 až 350 tisíc korun.” dodává Lucie Konečná z portálu Pražské bydlení. A to je právě rozdíl, který lze u cen nalézt. V okrajových částech a za hranicí hlavního města toto neplatí.
 

Pořízením bytu mimo centrum lze ušetřit okolo 20 %

Jestliže si tedy chcete obstarat vlastní bydlení, ale zároveň nechcete zbytečně přeplácet, zaměřte svou pozornost na lokality Praha 4 a Praha 3, kde jsou realizovány novostavby za přijatelnější ceny.. To jsou oblasti, kde se lze setkat s poměrně příznivými cenami. Vyhláška zde nezasahuje. Na druhou stranu nezapomeňte na to, že do práce či do školy budete každé ráno cestovat až o několik desítek minut déle. Každé řešení s sebou nese jistá pozitiva a negativa, a to je potřeba si uvědomit. Ne vždy se podaří najít bezchybný kompromis mezi cenou a lokalitou, vždy se ale vyplatí důkladně situaci zvážit a seznámit se se všemi možnostmi.
 
Vzhledem k výše zmíněným informace není překvapením, že počet obyvatel v samotné Praze klesá. Okrajové, často klidnější, oblasti začínají být podmínkou u mnohých lidí chystajících se investovat do vlastní nemovitosti. Dá se předpokládat, že tento trend neustane, ba naopak, neočekává se totiž, že by byty v Praze zlevnily.

 
Přečtěte si více
 

Byty Revoluční 41

O projektu: Developerský projekt Revoluční 41 se nachází v Plzni, v městské části Lobzy. Jedná se o výstavbu pětipodla...

Vyberte si z plzeňských bytů

Hledáte byt v Plzni k prodeji či pronájmu? Jde o velké město s bohatou nabídkou nemovitostí. Vyberete si, ať už preferuj...

Prejekt Villa Vokovice se přejmenoval na Šárecký dvůr

Developerský projekt Šárecký dvůr, který se staví v Praze 6-Vokovicích v ulici Ke Dvoru, nabízí budoucím obyvatelům ...

Doporučiť inzerát

Email Agent