Levnější byty hledejte v okrajových částech Prahy, centrum je nejdražší

Pořídit si v Praze nemovitost, to chce disponovat nejen dostatečnými finančními zásobami, ale také mít přehled o tom, jak se v jaké lokalitě pohybují ceny. Chcete-li ušetřit, pak se rozhodně vyplatí porozhlédnout se spíše mimo centrum. Nemovitosti na okraji města vám mohou ušetřit až stovky tisíc korun oproti těm s výhodnější polohou. Proč tomu tak je?
 


 
Mít vše potřebné v docházkové vzdálenosti, po tom touží mnozí lidé hledající ideální bydlení. Jenže za takový komfort si musí připlatit. V konečné ceně se však nepromítají jen výhody plynoucí z umístění bytu v srdci města, ale také nová územní vyhláška. Ta pojednává o povinnosti zřídit společně s bytovou jednotkou i garážové stání.
 

Ceny bytů zvýšila nová vyhláška

O vyšší ceně bytů v rámci centra Prahy rozhodla vyhláška Hlavního města Prahy o povinných garážových stáních. “Jedno takové stojí zhruba 250 až 350 tisíc korun.” dodává Lucie Konečná z portálu Pražské bydlení. A to je právě rozdíl, který lze u cen nalézt. V okrajových částech a za hranicí hlavního města toto neplatí.
 

Pořízením bytu mimo centrum lze ušetřit okolo 20 %

Jestliže si tedy chcete obstarat vlastní bydlení, ale zároveň nechcete zbytečně přeplácet, zaměřte svou pozornost na lokality Praha 4 a Praha 3, kde jsou realizovány novostavby za přijatelnější ceny.. To jsou oblasti, kde se lze setkat s poměrně příznivými cenami. Vyhláška zde nezasahuje. Na druhou stranu nezapomeňte na to, že do práce či do školy budete každé ráno cestovat až o několik desítek minut déle. Každé řešení s sebou nese jistá pozitiva a negativa, a to je potřeba si uvědomit. Ne vždy se podaří najít bezchybný kompromis mezi cenou a lokalitou, vždy se ale vyplatí důkladně situaci zvážit a seznámit se se všemi možnostmi.
 
Vzhledem k výše zmíněným informace není překvapením, že počet obyvatel v samotné Praze klesá. Okrajové, často klidnější, oblasti začínají být podmínkou u mnohých lidí chystajících se investovat do vlastní nemovitosti. Dá se předpokládat, že tento trend neustane, ba naopak, neočekává se totiž, že by byty v Praze zlevnily.

 
Přečtěte si více
 

Rady pro nákup pilových pásů

Pilové pásy jsou nezbytnou součástí strojních pásových pil. Tato zařízení se používají k provádění řezů na kovech, přípa...

Nové bydlení v Praze

Nejste spokojeni se svým starým bytem? Zajímáte se o investici do nových bytů v Praze 8? Hledáte nové možnosti bydlení? ...

Bude hyzdit Žižkov obří projekt společnosti Discovery Group?

Nákladové nádraží Žižkov je kulturně historickou pražskou památkou, která se má stát další obětí nevzhledné megaloma...

Doporučiť inzerát

Email Agent

„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde