Jak zařídit obývací pokoj s fantazií

Obývací pokoj je obytný prostor, v němž trávíme nejvíce času. Je srdcem, duší i vizitkou celé rodiny. Tato místnost bývá obvykle největší místností domu, je to proto, že se zde schází celá rodina i přátelé. Právě proto je důležité, abychom se ve svém obývacím pokoji cítili velmi dobře.
 


 

Obývací pokoj vypovídá o vašem životním stylu, vkusu, zájmech, i o vaší osobnosti. Při zařizování obýváku je proto důležité dbát na jednotný styl daného prostoru, který disponuje vhodnou kombinací barev a praktickým a pěkným nábytkem.
 

Jaký nábytek je v obýváku nezbytný?

I ten nejmenší obývací pokoj se bez určitého nábytku prostě neobejde, víte jakého? Základ obýváku obvykle tvoří sedací souprava, konferenční stolek a obývací stěna. Nejen levné obývací stěny se vybírají podle prostoru pokoje, a také podle vašeho stylu.
 

Jak obývák zařídit?

Dříve, než začnete s nákupem nábytku, je důležité si nejprve ujasnit, kam jednotlivé kusy nábytku umístíte. Teprve až pak se můžete dívat, kde je nejlevnější nábytek. Obývací pokoj se začíná vždy zařizovat od toho největšího kusu nábytku. Důležité je v obýváku vytvořit ústřední bod, kterým může být právě obývací stěna. Oproti obývací stěně je pak velice vhodné umístit sedací soupravu spolu s konferenčním stolkem.
 

Nezapomeňte na osvětlení

Důležitou součástí obýváku je správná volba osvětlení, které nejenže dodá světlo, ale také příjemnou atmosféru. Kromě centrálního osvětlení je proto dobré do obýváku zakomponovat i nějaké stojací lampy, stolní lampy a variabilní bodová světla.
 

Správná volba barev a materiálů

K tomu, abyste se ve svém obývacím pokoji cítili dobře, potřebujete nábytek a doplňky vybrané v těch správných barvách a materiálech. Do malých prostorů se více hodí světlejší barvy, které dobře odráží světlo a opticky zvětšují prostor.
 
V případě, že se zajímáte i o nemovitosti, zajímavé nabídky realit a nemovitostí naleznete na Mojainzercia.sk.

 
Přečtěte si více
 

Základem pokojného bydlení je dostatek světla

Jste často podráždění? Trápí vás bolest očí, i když nesedíte většinu času o počítače či televize? Jsou vaše pokoje pochm...

Rady pro nákup pilových pásů

Pilové pásy jsou nezbytnou součástí strojních pásových pil. Tato zařízení se používají k provádění řezů na kovech, přípa...

Nové byty v Plzni Lochotíně jsou architektonickou lahůdkou

Stěhujete se za prací či rodinou? Sháníte kvalitní bydlení v Plzni? Nemůžete najít vhodné rodinné bydlení v klidné příro...

Doporučiť inzerát

Email Agent