Bude hyzdit Žižkov obří projekt společnosti Discovery Group?

Nákladové nádraží Žižkov je kulturně historickou pražskou památkou, která se má stát další obětí nevzhledné megalomanské stavby s komerčním využitím developera Discovery Group. Bouří se proti tomu občané, ale také samotní radní městské části Praha 3. Jejich nesouhlas došel až tak daleko, že se rozhodli podat žalobu na pražský magistrát, který v této věci rozhodl ve prospěch developerů.

Jak sdělil mluvčí radnice Stanislav Kněnický, stavba mulikomplexu společnosti Discovery Group v severní části žižkovského nádraží není vhodná architektonicky a vůbec nepomůže zdejšímu již tak ne právě utěšenému životnímu prostředí, sužovanému silnou dopravou a emisemi. V oblasti se vyskytuje kolem 30 významných živočišných a rostlinných druhů, a tak se do diskuzí po právu zapojili také ochránci životního prostředí.

Žaloba na magistrát Prahy 3

Rozhodnutí odboru magistrátu pro výstavbu a územní plánování z loňského roku, konkrétně ze 17. Listopadu bude nyní předmětem žaloby. Tu musí podat radnice do 90 dnů od vystavení tohoto rozhodnutí. Jak již to tak bývá, celý spor se může táhnout dlouhá léta. Abychom se nakonec nestali svědky podobné frašky, jakou je tunel Blanka.

Developeři Discovery Group a Sekyra Group

Do hry se dostaly především 2 obří developerské firmy, jejichž zájmy jsou ryze komerčního charakteru. Především je to společnost Discovery Group, která plánuje obchodní centra a kancelářské prostory k pronájmu. Ceny nájmů dosáhnou astronomických výší a budou dostupné pouze pro korporace, bohaté společnosti a potravinové řetězce.

Druhou zájmovou skupinou, která má v lokalitě historického nádraží také své plány je skupina Žižkov Station Development, kterou vlastní České dráhy a společnost Sekyra Group.
Je otázkou, jak vůbec může dojít k takovéto neshodě. Na jedné straně důrazný nesouhlas radnice a na straně druhé bezproblémové schválení od odboru magistrátu městské části. Co za tím vším stojí, to se těžko v nejbližší době dozvíme, ale opět to trochu zavání známými trafikami, zvýhodněnými zakázkami, lobby a v horším případě také korupcí.

 
Přečtěte si více
 

Nové byty v Plzni

Plzeň je městem, které dokáže nabídnout všem potencionálním zájemcům komfortní bydlení s vyššími nároky, ale i poskytnou...

Luxusní byty a bydlení v přírodě – Praha Hostivař

Rádi bychom Vám představili unikátní bytový projekt s nabídkou nadstandardního bydlení v novostavbách na Praze 10 - by...

Byty Koněvova 126

Jestli někdo nevěří, že i rekonstruovaný činžovní dům může poskytnout vysoce komfortní bydlení, nechť si prohlédne b...

Doporučiť inzerát

Email Agent