Generální úklid nemusí být otrava

úklid domácností Praha

Máme – li před sebou úklid celého domu, který není zrovna malinký, určitě si říkáme, kéž by se to uklidilo samo! Ovšem pokud opravdu potřebujeme generální úklid, nemusíme se trápit sami, ale mžeme oslovit profesionální úklidovou firmu. Dobrá úklidová společnost může ušetřit čas, zajistit klid a také voňavý dům. měli bychom ale také přistoupit k určitým kritériím, které nám pomohou při výběru té správné úklidové firmy.

Co lze očekávat z hlediska ceny a seznamu služeb

Náklady na úklid jsou samozřejmě ovlivněny několika faktory. Patří sem například umístění bytu a jeho velikost, počet dětí a domácích zvířat, požadavky zákazníků a podobně. Úklidová společnost obvykle pošle zaměstnance, který zhodnotí celou situaci a získal dobrou představu o všech potřebách úklidu.
Úklidové společnosti obvykle zahrnují do standardního seznamu služeb následující typy úklidových služeb:

 • důkladné čištění kuchyní a koupelen
 • vysávání v celém domě
 • vytírání, leštění podlahy
 • praní prádla
 • žehlení prádla
 • čištění sedaček a čalounění
 • mytí oken
 • čištění žaluzií
 • Ostatní služby jsou dostupné za příplatek, jde například o čištění bazénů, solária, aj. Musíme také říci, že některé společnosti dodávají všechny potřebné čisticí prostředky, bohužel zatímco jiné očekávají, že tyto produkty od nás obdrží. Ujistit bychom se také měli, že konečná cena zahrnuje veškerou práci, kterou jsme si vyžádali na úklid v domácnosti.

  Spolehlivost firmy

  Jak ale zjistit, která firma je spolehlivá a její zaměstnanci provádějí svou práci zodpovědně a dobře? Určitě bychom se měli zajímat o to, jak dlouho firma působí na trhu, jaké má reference a co vše nám klientům může nabídnout.
  Pokud zjistíme, že po několika návštěvách úklidové firmy stále nejsme spokojeni, pravděpodobně se tato společnost moc nezajímá o spolehlivost, čistotu a dobrou pověst.

  Co musíme zkontrolovat po úklidu?

  Nejprve musíme provést obecné posouzení. Vypadá dům čistý a voňavý? Mělo by být zřejmé, že koberce byly vysávány, podívat se také můžeme na těžko přístupná místa, abychom se ujistili, že i tyto oblasti byly také vyčištěny. Pokud nejsme spokojeni s prací profesionálních úklidových agentur, mžeme samozřejmě podat stížnost a to bezprostředně po předání bytu. Zkusme to napravit přímým rozhovorem s vedením společnosti. Problém může být jednoduchý a může být také způsoben nejasnými pokyny. Platíme za službu a máme právo očekávat, že bude provedeno tak, jak chceme.

  Pravidelný nebo jednorázový úklid

  V podstatě můžeme využít jednorázový úklid, ale také si můžeme sjednat pravidelný úklid. Těchto služeb lze dobře využít v případě, že potřebujeme úklid veřejných objektů, jako jsou úřady, banky, zdravotnická zařízení, ale také v případě úklidu společných prostor v bytových domech, dále pak v domácnostech, kancelářích i velkých firemních objektů.

   
  Přečtěte si více
   

  Pronájem bytu v Praze - Albertov Rental Apartments

  Rozhodli jste, že spojíte svůj život s Prahou? Ať již jakéhokoliv důvodu, zaměstnání, studium, život ve velkoměstě, jste...

  Základem pokojného bydlení je dostatek světla

  Jste často podráždění? Trápí vás bolest očí, i když nesedíte většinu času o počítače či televize? Jsou vaše pokoje pochm...

  Rezidence Nikoly Tesly

  Pokud někdo touží po komfortním a moderním bydlení s nádechem stylu první poloviny 20 století, nechť se zajímá o víc...

  Doporučiť inzerát

  Email Agent

  Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
  Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
  Objednat