Garáž – útulný domov pro motorové vozidlo

Máte své auto rádi, a proto jste se rozhodli pro garáž? Jistě to je skvělé rozhodnutí. Garáž vaše motorové vozidlo ochrání před různými klimatickými vlivy i před případnými nenechavci, avšak dříve než se pustíte do stavby, je důležité si ještě pár věcí promyslet.
 

 


 
Nejprve si položte několik otázek, podle nichž pak veďte své rozhodnutí. Důležitým faktorem jistě je, pro jaké auto garáž chcete (staré ojeté anebo zcela nové a velice drahé). Také, kde garáž chcete mít postavenou, kolik do její výstavby chcete investovat a jak moc kvalitní by daná garáž měla být. Na výběr máte přitom hned z několika možností:

  • Dřevěné garáže
  • Přístřešku
  • Vystavěné garáže
  • Plechové garáže

 

Dřevěná garáž

Na první dojem se zdá, že dřevěná garáž je ekonomicky nejschůdnější, faktem však je, že taková dřevostavba toho příliš mnoho nevydrží a je nutné ji neustále udržovat. Je tedy celkem otázkou, zda je dřevěná garáž nakonec vskutku až tak cenově výhodná, jak by se zpočátku zdálo.
 

Přístřešky

Odborníci přístřešky celkem doporučují, protože motorové vozidlo ochrání před sluncem i deštěm a není zde riziko hromadění výfukových plynů a výparů z motorových kapalin. Nutno však říct, že je také považováno i jako provizórium tam, kde se k výstavbě garáže teprve chystá anebo tam, kde k realizaci garáže nejsou vhodné podmínky. Přístřešky bohužel vozidlo nikterak neochrání před zloději a ani před větrem, mrazy a dalšími výkyvy rozmarného počasí.
 

Vystavěné garáže

Nejvíce vystavěných garáží je zděných. Tyto garáže pak často bývají součástí moderních rodinných domů. U starších typů se jedná mnohdy o samostatné stavby. Které byly po čase k domu dostavěny. Takováto výstavba je ze všech nejnáročnější a to nejen časově, ale i fyzicky, úředně a finančně. Z druhé strany je zde také fakt, že tato garáž pak může sloužit několik desítek let.
 

Plechová garáž

Plechová garáž je u nás čím dál více oblíbená a hojně využívaná. Počáteční investice se může zpočátku zdát, že je vyšší než u dřevěné garáže, když to pak srovnáte s životností, potřenou údržby, variabilitou a možností přemístění, plechová garáž zcela zřetelně nad dřevěnou garáží vyhrává.
Při výběru garáže také nezapomeňte na její velikost, požární bezpečnost, větrání, kolik míst ke stání by zde mělo být a jaká by měla být podlaha.

 
Přečtěte si více
 

Americké reality ve výprodeji

Nízké ceny lákají kupce z Asie i Evropy. Šest let trvající pokles cen na realitním trhu ve Spojených státech a příznivý ...

Domovní čističky odpadních vod – jak správně vybrat?

Nenechte se oklamat při výběru čističky odpadních vod pro Váš rodinný dům nebo chatu lákavou nabídkou s nízkou...

Vybíráme moderní plovoucí podlahu

Koupili jste si nový dům? Rádi byste zrenovovali podlahu? Hledáte vhodný materiál? Plovoucí podlahy jsou již dnes napros...

Doporučiť inzerát

Email Agent

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain